Dni Przedsiębiorczości, w ramach światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Przemyskim Inkubatorze Przedsiębiorczości i Innowacji już za nami. Wydarzenie trwało od 8 do 10 listopada. To były trzy dni pożytecznych spotkań, konferencji i warsztatów.

Przemyski PWiK zyskał w kaliskich wodociągach partnera do konsultacji planowanej u siebie inwestycji w farmę fotowoltaiczną. Polska Grupa Wodorowa pozytywnie oceniła przedstawione zaproponowane przez miasto tereny inwestycyjne i chce budować w Przemyślu fabrykę instalacji do produkcji wodoru oraz zbiorników na wodór.

Blisko 35 maturzystów Z CKUiZ nr2 odbyło całodzienne warsztaty i nabyło wiedzę z zakresu założenia i prowadzenia indywidualnej działalności gospodarczej, a 60 uczniów z SP1 wzięło udział w warsztatach z programowania i skorzystało z możliwości wykorzystania symulatora do nauki jazdy samochodem.

Firma InPost – Paczkomaty, Kurier zainteresowała się przedstawionym przez Inkubator projektem miejskich innowacji Laboratorium PrzeMyśl i Cafe PrzeMyśl i zaprosiła Przemyśl do swojego programu #GreenCity. W ten sposób Przemyśl ma szansę wzmocnić wizerunek #smartcity, miasta wykorzystującego innowacje na rzecz zrównoważonego rozwoju i poprawy jakości życia mieszkańców, miasta wspólnych inicjatyw sektora prywatnego i publicznego w zakresie wykorzystania nowych technologii.

Tą wspólną inicjatywą może stać się przedstawiony przez przemyski inkubator projekt #LaboratoriumPrzeMyśl. To pomysł zaadaptowania na potrzeby przemyskich organizacji, stowarzyszeń, grup mieszkańców oraz lokalnego biznesu, ludzi nauki, kultury i sztuki, wdrażanego w Gdyni i w Rzeszowie projektu UrbanLab.net, wypracowanego przez Szkolenia – Instytut Rozwoju Miast i Regionów poprawiającego jakość życia mieszkańców. W jego ramach ma działać #CafePrzeMyśl i być swojego rodzaju „show room’em” dla gości miasta – turystów i inwestorów. Ma pokazywać koloryt i esencję Przemyśla. Ma promować i sprzedawać on i off-line miejską turystykę. Ma być miejscem inspiracji, spotkań i rozmów o mieście, w otoczeniu znanych przemyskich dobrych marek i myśli przemyślan.

Gotowy do wdrożenia projekt czeka na inwestorów i może być uruchomiony w Inkubatorze, na zasadach obowiązujących każdą nowa firmę rozpoczynająca działalność gospodarczą w lokalach jakimi przemyski inkubator dysponuje dla przedsiębiorców, których zaprasza do rozmów i konsultacji w tej sprawie.