POWER TEAM

Firma Pani Sylwii Kwiatkowskiej POWER TEAM jako pierwsza dołączyła do Przemyskiego Inkubatora Przedsiębiorczości. Pani Sylwia odnalazła jeszcze do tej pory niezagospodarowaną niszę związaną z wykorzystaniem wydruków 3D. Firma Power Team zajęła się wykorzystaniem technologii druku 3D w modelarstwie. Specjalizacja będzie polegać na odbudowie uszkodzonych, zniszczonych elementów pojazdów zdalnie sterowanych. Mówimy tutaj o profesjonalnych dronach, modelach pojazdów RC wykorzystywanych przez dorosłych, czyli modeli samochodów, łodzi, samolotów i innych statków powietrznych.

Pomysł polega na odwzorowaniu, czyli zaprojektowaniu odpowiednich część, które uległy trwałemu uszkodzeniu oraz ich wydruk i sprzedaż. Wydruk 3D wiąże się z odpowiednim przygotowaniem urządzenia, kalibracją  jego ustawień, procesem projektowania i na samym końcu wydrukiem gotowego projektu. Elementy będą wykonane z filamentów ekologicznych (termoplastyczne tworzywo używane w procesie druku 3D) całkowicie biodegradowalnych pochodzenia naturalnego, zupełnie nieszkodliwego dla środowiska. W zasadzie wydrukować można wszystko np. prototypy do tworzenia form, elementy urządzeń trudno dostępne lub bardzo drogie elementy do dronów typu BeBob 1/2, Disco czy quadrokopterów, modeli pojazdów samojezdnych zdalnie sterowanych różnych rozmiarów.

Koszt wykonanych w takiej technologii elementów powinien być znacznie niższy niż nowych części, w które modelarze mogą się zaopatrzyć w specjalnych sklepach. W wielu przypadkach zdarza się, że niektóre elementy np. karoserii modelu samochodu czy samolotu są po prostu już niedostępne, dlatego druk 3D świetnie się tu sprawdzi i nie zrujnuje budżetu modelarza. Jak możemy się domyślać profesjonalne modelarstwo to dość powszechne hobby wśród dorosłych, ale i bardzo kosztowe, więc pomysł Pani Sylwii jest strzałem w przysłowiową dziesiątkę.

Dziękujemy w imieniu wszystkich modelarzy.

Na sam koniec odkryjmy tajemnicę słów „pojazdy RC”. Pojazdy RC to modele sterowane zdalnie za pomocą fal elektromagnetycznych. Modele RC można podzielić na modele latające, jeżdżące oraz pływające.

Wszystkim tym, którzy interesują się modelarstwem polecamy ten film na początek:

https://www.youtube.com/watch?v=Ifed4fBGpLU

a wszystkich kochających modele latające zapraszamy tutaj:

https://www.facebook.com/Przemyska-Grupa-Modelarzy-RC-1748582845361187.

SPACE SOCCER Rafał Dudzic

Firma zajmuje się działalnością usługową w zakresie technologii informatycznych, przetwarzania danych oraz działalność usługową w zakresie informacji. Firma prowadzi zajęcia z robotyki skierowane do dzieci i młodzieży w wieku 4-16 lat. Organizacja jest projektem osób związanych z drużyną FRC 5883 Spice Gears i ma na celu rozpowszechnianie nauk ścisłych, w tym robotyki, projektowania i programowania w naszym kraju. Ideą firmy jest rozwój i edukacja. Uczestnicy oferowanych przez firmę programów mają możliwość zdobywania wiedzy niedostępnej do tej pory w szkołach, mają styczność z nowoczesnymi technologiami i platformami edukacyjnymi a także rozwijają umiejętności miękkie takie jak pewność siebie czy praca w grupach. Program kształcenia obejmuje pełny etap rozwoju dziecka przez cały okres edukacji szkolnej, zaczynając od przedszkoli i szkół podstawowych a skończywszy na dorosłym życiu. Wieloletnie doświadczenie w pracy z młodzieżą Edukatorów i Instruktorów pozwala podopiecznym rozwinąć umiejętności otwiera ich na nowe doświadczenia, dzięki czemu stają się prawdziwymi liderami i specjalistami w zakresie nowoczesnych technologii. 

AGENCJA REKLAMOWA KAKTUS sp. z o.o.

Spółka Kaktus to agencja reklamowa prowadzona przez Panią Jolantę Brytner i Panią Annę  Kalinowską. Panie wykorzystują nowoczesne techniki cyfrowe przy projektowaniu opracowań i projektów graficznych do druku i druku 3D. W zakres działalności agencji reklamowej Kaktus wchodzi również opracowanie reklamy oraz innych form promocji oraz produkcja materiałów promocyjnych, reklamowych i informacyjnych.

Czym dokładnie zajmuje się agencja?

Projekty graficzne

Logotypy, wizytówki, ulotki, broszury, katalogi, papiery firmowe, plakaty, zaproszenia, reklamy, prasowe, etykiety, kartki okolicznościowe, menu i wiele, wiele innych

Druk

Zaprojektowane przez panie materiały drukowane są miejscu lub w zaprzyjaźnionych drukarniach. Agencj zajmuje się również przygotowaniem plików do druku

Gadżety reklamowe

Kubki, smycze, długopisy, odzież – a dokładnie wszystko co da się oznakować logotypem twojej firmy. Po to, by klienci i partnerzy biznesowi kojarzyli twoją firmę z pozytywnym wizerunkiem.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę internetową agencji:
http://www.agencjareklamowakaktus.pl/

oraz profil na Facebooku:
https://www.facebook.com/100330409247596/posts/109461458334491/

BLIK-ENERGY SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

BLIK-ENERGY oferuję kompleksowe rozwiązania z zakresu energii odnawialnej, dostosowane do indywidualnych potrzeb Klienta. Firma specjalizuję się w montażu instalacji fotowoltaicznych i pomp ciepła.

EUROKONCEPT Daniel Smuczek

W ramach prowadzonej działalności gospodarczej firma wykonuje :

– projekty i kosztorysy budowlane, projekty wykonawcze

– audyty energetyczne ex-ante oraz ex-post

– programy funkcjonalno-użytkowe (PFU) oraz uproszczone dokumentacje techniczne.

W przyszłości firma planuje stworzyć innowacyjny program do przeprowadzania dokładnych wyliczeń szczelności materiałów budowlanych wykorzystywanych przy projektowaniu sieci wodno-kanalizacyjnych oraz budowy/modernizacji oczyszczalni ścieków.