POWER TEAM

Firma Pani Sylwii Kwiatkowskiej POWER TEAM jako pierwsza dołączyła do Przemyskiego Inkubatora Przedsiębiorczości. Pani Sylwia odnalazła jeszcze do tej pory niezagospodarowaną niszę związaną z wykorzystaniem wydruków 3D. Firma Power Team zajęła się wykorzystaniem technologii druku 3D w modelarstwie. Specjalizacja będzie polegać na odbudowie uszkodzonych, zniszczonych elementów pojazdów zdalnie sterowanych. Mówimy tutaj o profesjonalnych dronach, modelach pojazdów RC wykorzystywanych przez dorosłych, czyli modeli samochodów, łodzi, samolotów i innych statków powietrznych.

Pomysł polega na odwzorowaniu, czyli zaprojektowaniu odpowiednich część, które uległy trwałemu uszkodzeniu oraz ich wydruk i sprzedaż. Wydruk 3D wiąże się z odpowiednim przygotowaniem urządzenia, kalibracją  jego ustawień, procesem projektowania i na samym końcu wydrukiem gotowego projektu. Elementy będą wykonane z filamentów ekologicznych (termoplastyczne tworzywo używane w procesie druku 3D) całkowicie biodegradowalnych pochodzenia naturalnego, zupełnie nieszkodliwego dla środowiska. W zasadzie wydrukować można wszystko np. prototypy do tworzenia form, elementy urządzeń trudno dostępne lub bardzo drogie elementy do dronów typu BeBob 1/2, Disco czy quadrokopterów, modeli pojazdów samojezdnych zdalnie sterowanych różnych rozmiarów.

Koszt wykonanych w takiej technologii elementów powinien być znacznie niższy niż nowych części, w które modelarze mogą się zaopatrzyć w specjalnych sklepach. W wielu przypadkach zdarza się, że niektóre elementy np. karoserii modelu samochodu czy samolotu są po prostu już niedostępne, dlatego druk 3D świetnie się tu sprawdzi i nie zrujnuje budżetu modelarza. Jak możemy się domyślać profesjonalne modelarstwo to dość powszechne hobby wśród dorosłych, ale i bardzo kosztowe, więc pomysł Pani Sylwii jest strzałem w przysłowiową dziesiątkę.

Dziękujemy w imieniu wszystkich modelarzy.

Na sam koniec odkryjmy tajemnicę słów „pojazdy RC”. Pojazdy RC to modele sterowane zdalnie za pomocą fal elektromagnetycznych. Modele RC można podzielić na modele latające, jeżdżące oraz pływające.

Wszystkim tym, którzy interesują się modelarstwem polecamy ten film na początek:

https://www.youtube.com/watch?v=Ifed4fBGpLU

a wszystkich kochających modele latające zapraszamy tutaj:

https://www.facebook.com/Przemyska-Grupa-Modelarzy-RC-1748582845361187.

SPACE SOCCER Rafał Dudzic

Firma zajmuje się działalnością usługową w zakresie technologii informatycznych, przetwarzania danych oraz działalność usługową w zakresie informacji. Firma prowadzi zajęcia z robotyki skierowane do dzieci i młodzieży w wieku 4-16 lat. Organizacja jest projektem osób związanych z drużyną FRC 5883 Spice Gears i ma na celu rozpowszechnianie nauk ścisłych, w tym robotyki, projektowania i programowania w naszym kraju. Ideą firmy jest rozwój i edukacja. Uczestnicy oferowanych przez firmę programów mają możliwość zdobywania wiedzy niedostępnej do tej pory w szkołach, mają styczność z nowoczesnymi technologiami i platformami edukacyjnymi a także rozwijają umiejętności miękkie takie jak pewność siebie czy praca w grupach. Program kształcenia obejmuje pełny etap rozwoju dziecka przez cały okres edukacji szkolnej, zaczynając od przedszkoli i szkół podstawowych a skończywszy na dorosłym życiu. Wieloletnie doświadczenie w pracy z młodzieżą Edukatorów i Instruktorów pozwala podopiecznym rozwinąć umiejętności otwiera ich na nowe doświadczenia, dzięki czemu stają się prawdziwymi liderami i specjalistami w zakresie nowoczesnych technologii. 

SKINSPOT Sp. z o.o.

Spółka zajmuje się produkcją oprogramowania na potrzeby projektów związanych z medycyną łącząc w sobie kompetencje programistów, designerów i lekarzy, aby tworzyć lepsze produkty cyfrowe dla branży healthcare. Działalność skupia się przede wszystkim na dostarczeniu innowacyjnych rozwiązań dla medycyny. Spółka łączy kompetencje designerów, programistów i lekarzy dzięki czemu może odpowiadać na problemy z jakimi boryka się branża healthcare. Spółka planuje pracować z klientami zewnętrznymi, tworząc dedykowane rozwiązania na styku technologii i medycyny.    

MKS-TRANS Serhiy Kasyan

Główny kierunek działalności firmy to transport multimodalny. Na początku działalności firma zaczyna od transportu towarów na terenie Europy zachodniej i wschodniej przez co najmniej dwie różne gałęzie transportu. Odbywa się to na podstawie jednego dokumentu przewozowego przy wykorzystaniu własnej floty, która na dzień założenia wniosku liczy 1 jednostkę – samochód dostawczy do 3,5 t renault master rok 2021. Transport multimodalny to najkorzystniejsze rozwiązanie dla klientów, z którymi firma będzie współpracować, chcących szybko i sprawnie przewozić towary. Zaletą usług jest także niedrogie i bezpieczne przewożenie różnego rodzaju ładunków na większe odległości .  

Główną zaletą działalności jest:  

– zmniejszenie jednostkowego i globalnego kosztu procesu transportowego, 

– zwiększanie możliwych wariantów przewozowych, 

– podnoszenie jakości usług, 

–  szybkie i terminowe dostawy, 

– zwiększanie częstotliwość okazji załadowczych, 

– obniżanie niebezpieczeństwa uszkodzenia towaru, 

– ułatwianie dostępności usług transportowych, 

– przewożenie większej partii ładunku za jednym razem. 

 

AGENCJA REKLAMOWA KAKTUS sp. z o.o.

Spółka Kaktus to agencja reklamowa prowadzona przez Panią Jolantę Brytner i Panią Annę  Kalinowską. Panie wykorzystują nowoczesne techniki cyfrowe przy projektowaniu opracowań i projektów graficznych do druku i druku 3D. W zakres działalności agencji reklamowej Kaktus wchodzi również opracowanie reklamy oraz innych form promocji oraz produkcja materiałów promocyjnych, reklamowych i informacyjnych.

Czym dokładnie zajmuje się agencja?

Projekty graficzne

Logotypy, wizytówki, ulotki, broszury, katalogi, papiery firmowe, plakaty, zaproszenia, reklamy, prasowe, etykiety, kartki okolicznościowe, menu i wiele, wiele innych

Druk

Zaprojektowane przez panie materiały drukowane są miejscu lub w zaprzyjaźnionych drukarniach. Agencj zajmuje się również przygotowaniem plików do druku

Gadżety reklamowe

Kubki, smycze, długopisy, odzież – a dokładnie wszystko co da się oznakować logotypem twojej firmy. Po to, by klienci i partnerzy biznesowi kojarzyli twoją firmę z pozytywnym wizerunkiem.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę internetową agencji:
http://www.agencjareklamowakaktus.pl/

oraz profil na Facebooku:
https://www.facebook.com/100330409247596/posts/109461458334491/

Girro Sim

Firma Girro Sim zajmuje się produkcją oraz sprzedażą specjalistycznego sprzętu do wirtualnych wyścigów na terenie Unii Europejskiej. Głównym założeniem jest wprowadzenie na rynek wysokiej klasy sprzętu za rozsądną cenę. Produkt doskonale sprawdza się do treningów dla profesjonalnych zawodników, jak i dla bardziej zaawansowanych użytkowników komercyjnych.

W pedałach, które produkuje Pan Jakub zastosowane są najwyższej klasy czujniki tensometryczne mierzące siłę nacisku na pedał hamulca jak w prawdziwych autach. Zastosowana płytka PCB przekazuje dane z czujników aż w 16 bitach, ułatwia to precyzyjne przyśpieszanie i hamowanie, pomaga to w uzyskaniu lepszego czasu jazdy i większej imersji. Każda oś pedałów jest oddzielna umożliwia to hamowanie lewą nogą, aby lepiej kontrolować wirtualny pojazd.
W przyszłości Pan Jakub planuje rozszerzyć zakres działalności otwierając stanowisko do wirtualnej jazdy za opłatą.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę internetową:
https://girrosim.com/

oraz profil na Facebooku:
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=109036361573888&id=108381818306009

Media Programator

Spółka Media Programator jest franczyzą popularnej szkoły programowania informatycznego „Giganci Programowania”. 

Zajęcia w szkole programowania dla dzieci i nastolatków pomagają poznać działanie technologii, uczą logicznego myślenia i cierpliwości. Młode pokolenie zyskuje umiejętności, które będą przydatne w wielu dziedzinach życia.


Zajęcia przewidziane są dla dzieci od 7 do 18 roku życia, a zajęcia dostosowane są  do grup wiekowych w taki sposób, aby były interesujące i łatwo przyswajalne. Duży nacisk szkoła stawia na wyobraźnię i przestrzenne myślenie, które pozwoli zrozumieć informatykę, kodowanie, grafikę, mobilne aplikacje i hacking.

 

Przykładowe kursy z programowania:

Tworzenie gier komputerowych 

Python z Minecraftem

Roblox z Lua

Programowanie w C#

Hacking i tworzenie stron internetowych

Grafika komputerowa

Bazy danych i język SQL

Akademia YouTubera

 

Po więcej informacji zapraszamy na stronę internetową:
https://www.giganciprogramowania.edu.pl/

oraz profil na Facebooku:
https://www.facebook.com/GiganciProgramowaniaPrzemysl

Semper Paratus Legal Office Sp. Z.o.o.

Pani Alicja Kaczmarska reprezentuje Polski oddział zagranicznego Przedsiębiorcy Semper Paratus Legal Office Sp. Z.o.o.

 Zakres działalności firmy obejmuje tworzenie projektów graficznych, nowoczesnych stron i aplikacji internetowych, wirtualnych baz wiedzy o atrakcjach kulturalnych, oraz turystycznych w Przemyślu i na Podkarpaciu.

Dodatkowo Pani Alicja zajmuje się także tłumaczeniami. Tworzy nowoczesne bazy wiedzy oraz strony i aplikacje internetowe. Działania te pozwalają zwiększyć atrakcyjność działalności przedsiębiorców w regionie. Działalność firmy pozwala osobom fizycznym oraz prawnym wejść na skalę krajową  i międzynarodową reprezentując Przemyśl jako arenę najnowocześniejszych rozwiązań na skalę europejską.

W przyszłości firma planuje rozwijać istniejące już systemy w swoim portfolio o rozwiązania z dziedziny SI, projektowania dla Internetu oraz projektowania aplikacji.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę internetową:
https://www.logrus.eu/

oraz profil na Facebooku:
https://www.facebook.com/semperparatuslegalhouse