POWER TEAM

Firma Pani Sylwii Kwiatkowskiej POWER TEAM jako pierwsza dołączyła do Przemyskiego Inkubatora Przedsiębiorczości. Pani Sylwia odnalazła jeszcze do tej pory niezagospodarowaną niszę związaną z wykorzystaniem wydruków 3D. Firma Power Team zajęła się wykorzystaniem technologii druku 3D w modelarstwie. Specjalizacja będzie polegać na odbudowie uszkodzonych, zniszczonych elementów pojazdów zdalnie sterowanych. Mówimy tutaj o profesjonalnych dronach, modelach pojazdów RC wykorzystywanych przez dorosłych, czyli modeli samochodów, łodzi, samolotów i innych statków powietrznych.

Pomysł polega na odwzorowaniu, czyli zaprojektowaniu odpowiednich część, które uległy trwałemu uszkodzeniu oraz ich wydruk i sprzedaż. Wydruk 3D wiąże się z odpowiednim przygotowaniem urządzenia, kalibracją  jego ustawień, procesem projektowania i na samym końcu wydrukiem gotowego projektu. Elementy będą wykonane z filamentów ekologicznych (termoplastyczne tworzywo używane w procesie druku 3D) całkowicie biodegradowalnych pochodzenia naturalnego, zupełnie nieszkodliwego dla środowiska. W zasadzie wydrukować można wszystko np. prototypy do tworzenia form, elementy urządzeń trudno dostępne lub bardzo drogie elementy do dronów typu BeBob 1/2, Disco czy quadrokopterów, modeli pojazdów samojezdnych zdalnie sterowanych różnych rozmiarów.

Koszt wykonanych w takiej technologii elementów powinien być znacznie niższy niż nowych części, w które modelarze mogą się zaopatrzyć w specjalnych sklepach. W wielu przypadkach zdarza się, że niektóre elementy np. karoserii modelu samochodu czy samolotu są po prostu już niedostępne, dlatego druk 3D świetnie się tu sprawdzi i nie zrujnuje budżetu modelarza. Jak możemy się domyślać profesjonalne modelarstwo to dość powszechne hobby wśród dorosłych, ale i bardzo kosztowe, więc pomysł Pani Sylwii jest strzałem w przysłowiową dziesiątkę.

Dziękujemy w imieniu wszystkich modelarzy.

Na sam koniec odkryjmy tajemnicę słów „pojazdy RC”. Pojazdy RC to modele sterowane zdalnie za pomocą fal elektromagnetycznych. Modele RC można podzielić na modele latające, jeżdżące oraz pływające.

Wszystkim tym, którzy interesują się modelarstwem polecamy ten film na początek:

https://www.youtube.com/watch?v=Ifed4fBGpLU

a wszystkich kochających modele latające zapraszamy tutaj:

https://www.facebook.com/Przemyska-Grupa-Modelarzy-RC-1748582845361187.