POWER TEAM

Firma Pani Sylwii Kwiatkowskiej POWER TEAM jako pierwsza dołączyła do Przemyskiego Inkubatora Przedsiębiorczości. Pani Sylwia odnalazła jeszcze do tej pory niezagospodarowaną niszę związaną z wykorzystaniem wydruków 3D. Firma Power Team zajęła się wykorzystaniem technologii druku 3D w modelarstwie. Specjalizacja będzie polegać na odbudowie uszkodzonych, zniszczonych elementów pojazdów zdalnie sterowanych. Mówimy tutaj o profesjonalnych dronach, modelach pojazdów RC wykorzystywanych przez dorosłych, czyli modeli samochodów, łodzi, samolotów i innych statków powietrznych.

Pomysł polega na odwzorowaniu, czyli zaprojektowaniu odpowiednich część, które uległy trwałemu uszkodzeniu oraz ich wydruk i sprzedaż. Wydruk 3D wiąże się z odpowiednim przygotowaniem urządzenia, kalibracją  jego ustawień, procesem projektowania i na samym końcu wydrukiem gotowego projektu. Elementy będą wykonane z filamentów ekologicznych (termoplastyczne tworzywo używane w procesie druku 3D) całkowicie biodegradowalnych pochodzenia naturalnego, zupełnie nieszkodliwego dla środowiska. W zasadzie wydrukować można wszystko np. prototypy do tworzenia form, elementy urządzeń trudno dostępne lub bardzo drogie elementy do dronów typu BeBob 1/2, Disco czy quadrokopterów, modeli pojazdów samojezdnych zdalnie sterowanych różnych rozmiarów.

Koszt wykonanych w takiej technologii elementów powinien być znacznie niższy niż nowych części, w które modelarze mogą się zaopatrzyć w specjalnych sklepach. W wielu przypadkach zdarza się, że niektóre elementy np. karoserii modelu samochodu czy samolotu są po prostu już niedostępne, dlatego druk 3D świetnie się tu sprawdzi i nie zrujnuje budżetu modelarza. Jak możemy się domyślać profesjonalne modelarstwo to dość powszechne hobby wśród dorosłych, ale i bardzo kosztowe, więc pomysł Pani Sylwii jest strzałem w przysłowiową dziesiątkę.

Dziękujemy w imieniu wszystkich modelarzy.

Na sam koniec odkryjmy tajemnicę słów „pojazdy RC”. Pojazdy RC to modele sterowane zdalnie za pomocą fal elektromagnetycznych. Modele RC można podzielić na modele latające, jeżdżące oraz pływające.

Wszystkim tym, którzy interesują się modelarstwem polecamy ten film na początek:

https://www.youtube.com/watch?v=Ifed4fBGpLU

a wszystkich kochających modele latające zapraszamy tutaj:

https://www.facebook.com/Przemyska-Grupa-Modelarzy-RC-1748582845361187.

SPACE SOCCER Rafał Dudzic

Firma zajmuje się działalnością usługową w zakresie technologii informatycznych, przetwarzania danych oraz działalność usługową w zakresie informacji. Firma prowadzi zajęcia z robotyki skierowane do dzieci i młodzieży w wieku 4-16 lat. Organizacja jest projektem osób związanych z drużyną FRC 5883 Spice Gears i ma na celu rozpowszechnianie nauk ścisłych, w tym robotyki, projektowania i programowania w naszym kraju. Ideą firmy jest rozwój i edukacja. Uczestnicy oferowanych przez firmę programów mają możliwość zdobywania wiedzy niedostępnej do tej pory w szkołach, mają styczność z nowoczesnymi technologiami i platformami edukacyjnymi a także rozwijają umiejętności miękkie takie jak pewność siebie czy praca w grupach. Program kształcenia obejmuje pełny etap rozwoju dziecka przez cały okres edukacji szkolnej, zaczynając od przedszkoli i szkół podstawowych a skończywszy na dorosłym życiu. Wieloletnie doświadczenie w pracy z młodzieżą Edukatorów i Instruktorów pozwala podopiecznym rozwinąć umiejętności otwiera ich na nowe doświadczenia, dzięki czemu stają się prawdziwymi liderami i specjalistami w zakresie nowoczesnych technologii. 

SKINSPOT Sp. z o.o.

Spółka zajmuje się produkcją oprogramowania na potrzeby projektów związanych z medycyną łącząc w sobie kompetencje programistów, designerów i lekarzy, aby tworzyć lepsze produkty cyfrowe dla branży healthcare. Działalność skupia się przede wszystkim na dostarczeniu innowacyjnych rozwiązań dla medycyny. Spółka łączy kompetencje designerów, programistów i lekarzy dzięki czemu może odpowiadać na problemy z jakimi boryka się branża healthcare. Spółka planuje pracować z klientami zewnętrznymi, tworząc dedykowane rozwiązania na styku technologii i medycyny.    

MKS-TRANS Serhiy Kasyan

Główny kierunek działalności firmy to transport multimodalny. Na początku działalności firma zaczyna od transportu towarów na terenie Europy zachodniej i wschodniej przez co najmniej dwie różne gałęzie transportu. Odbywa się to na podstawie jednego dokumentu przewozowego przy wykorzystaniu własnej floty, która na dzień założenia wniosku liczy 1 jednostkę – samochód dostawczy do 3,5 t renault master rok 2021. Transport multimodalny to najkorzystniejsze rozwiązanie dla klientów, z którymi firma będzie współpracować, chcących szybko i sprawnie przewozić towary. Zaletą usług jest także niedrogie i bezpieczne przewożenie różnego rodzaju ładunków na większe odległości .  

Główną zaletą działalności jest:  

– zmniejszenie jednostkowego i globalnego kosztu procesu transportowego, 

– zwiększanie możliwych wariantów przewozowych, 

– podnoszenie jakości usług, 

–  szybkie i terminowe dostawy, 

– zwiększanie częstotliwość okazji załadowczych, 

– obniżanie niebezpieczeństwa uszkodzenia towaru, 

– ułatwianie dostępności usług transportowych, 

– przewożenie większej partii ładunku za jednym razem.