Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska to uczelnia, której misją jest przede wszystkim praktyczne kształcenie na wysokim poziomie, z uwzględnieniem zapotrzebowania rynku pracy. Nasza placówka systematycznie poszerza swoją ofertę, poprzez uruchamianie nowych, atrakcyjnych kierunków. Obecnie prowadzimy studia na kilkunastu kierunkach obejmujących nauki humanistyczne, społeczne, medyczne, techniczne i artystyczne.

Jesteśmy instytucją istotną nie tylko z perspektywy młodych ludzi, ale także przedsiębiorców. Podejmujemy wiele działań, aby utrzymać z Państwem dobre relacje i właściwą współpracę. Może się ona opierać na kilku filarach.

Nasza uczelniana oferta dla biznesu, to potencjał:

INTELEKTUALNY

Studentów kształcimy tak, aby mogli zasilać kadry zawodowe!

Historia – kierunek edukuje pilotów wycieczek krajowych i zagranicznych, pracowników biur podróży, menedżerów, organizatorów eventów turystycznych;

Bezpieczeństwo transgraniczne oraz stosunki transgraniczne – przygotowują do pracy w instytucjach ochrony granicy RP, a także ochrony porządku publicznego w regionie nadgranicznym;

Stosunki międzynarodowe – absolwenci są gotowi do pracy w sektorze handlu, bankowości, finansów, transportu i ubezpieczeń;

Anglistyka – angliści odnajdą się jako dziennikarze, pracownicy biur podróży czy zagranicznych korporacji;

Socjologia – absolwenci są gotowi podjąć zatrudnienie w sektorze życia publicznego, mediach (w tym mediach elektronicznych), ośrodkach badań społecznych i rynku, organach administracji publicznej, służbach społecznych, służbach mundurowych, przedsiębiorstwach gospodarczych oraz organizacjach pozarządowych, reklamie i Public Relations;

Pielęgniarstwo – studenci po tym kierunku posiadają kompetencje do pracy w szpitalach i przychodniach, ale również w domach pomocy społecznej, zakładach opiekuńczo-leczniczych oraz placówkach szkolnych;

Architekturę wnętrz – opuszczają wszechstronni artyści, sprawni i kreatywni, szybko reagujący na nowe trendy i zmiany we współczesnym projektowaniu wnętrz;

Projektowanie graficzne – gwarantuje kwalifikacje artysty grafika, projektanta, grafika komputerowego oraz dizajnera;

Informatyka w biznesie – absolwenci są przygotowani do podjęcia pracy na stanowiskach w firmach sektora IT oraz instytucjach administracji publicznej, wykorzystujących nowoczesne systemy informatyczne;

Bezpieczeństwo i produkcja żywności – kształci pracowników gotowych do działania
w zakładach przemysłu spożywczego, instytucjach wdrażających lub kontrolujących systemy bezpieczeństwa i jakości żywności, poradniach dietetycznych i innych instytucjach zajmujących się edukacją żywieniową, zakładach gastronomicznych, firmach cateringowych oraz placówkach żywienia zbiorowego;

Inżynierię produkcji kosmetyków i suplementów – kończą specjaliści od rozwiązywania problemów w zakresie organizacji, planowania, projektowania i produkcji kosmetyków i suplementów diety oraz zarządzania finansami;

Mechatronika – ten kierunek opuszcza zespół konstruktorów, technologów, programistów obrabiarek CNC, we wszystkich gałęziach przemysłu;

Inżynieria transportu i logistyki – absolwenci mogą pracować jako: menedżerowie organizacji ruchu transportowego w firmach transportowych, inżynierowie jakości, standaryzacji i kontroli procesów, inżynierowie utrzymania ruchu, pracownicy zajmujący się transportem, logistyką, zaopatrzeniem, dystrybucją i handlem, pracownicy firm spedycyjnych, przy organizacji procesów spedycyjnych, inżynierowie systemów informatycznych w centrach magazynowych, pracownicy firm, gdzie wymagana jest wiedza logistyczna, ekonomiczna, techniczna oraz informatyczna.

Nasi absolwenci na rynku pracy

Krzysztof Miśniak to przykład praktycznego wykorzystania doświadczenia, zdobytego podczas studiów w Państwowej Wyższej Szkole Wschodnioeuropejskiej.

Umiejętność kontroli jakości gotowych wyrobów, projektowanie nowych produktów spożywczych, przygotowanie do podjęcia pracy w instytucjach związanych z produkcją i oceną jakości oraz bezpieczeństwa zdrowotnego żywności to nie tylko część kwalifikacji i możliwości absolwentów BEZPIECZEŃSTWA I PRODUKCJA ŻYWNOŚCI jakie można znaleźć w informatorze dla maturzystów, ale też realne zdolności jakie cechują Krzysztofa – absolwenta PWSW. Zawodowo zajmuje się produkcją piwa – przygotowuje surowce (słody, chmiele), pomaga przy warzeniu oraz kontroli fermentacji. Nadzoruje system HACCP, czyli WYKORZYSTUJE WIEDZĘ ZDOBYTĄ NA STUDIACH W PWSW. Nasz absolwent wie jak analizować zagrożenia i jak je eliminować. Sukcesem Krzysztofa jest odnalezienie się na rynku pracy i otrzymanie zawodu związanego z wykształceniem! Pracuje w jednym
z najbardziej znanych browarów rzemieślniczych na Podkarpaciu – Browarze Łańcut.

Arek Jarocki – przygodę z projektowaniem graficznym rozpoczął w PWSW i kontynuuje ją – w Malezji!

Obecnie jest pracownikiem wiodącej brytyjskiej firmy Codemasters, która zajmuje się produkcją gier komputerowych. Zapytany o umiejętności zdobyte na studiach, mówi:

„<<liznęliśmy>> wiedzę ze wszystkich dziedzin. Trochę teorii, trochę praktyki. To pomaga, bo potem widzimy, jak się coś robi, może jak coś zrobić lepiej. Wiedza wystarczyła mi, żeby się wdrożyć w zadania w firmie”.

REKRUTACYJNY I REKLAMOWY

Akademickie Biuro Karier jest formą wymiany korzyści – działa nie tylko na rzecz studentów i absolwentów. Przedsiębiorcom oferuje:

 1. Bezpłatną pomoc w znalezieniu odpowiednich kandydatów do pracy oraz na staże i praktyki – poprzez dystrybucję ofert drogą tradycyjną oraz elektroniczną (strona www, Facebook).
 2. Program praktyk, podczas których pracodawca ma możliwość obserwacji studentów w pracy (potraktowania tego czasu jak okresu próbnego), przygotowania kandydatów do działań w przedsiębiorstwie oraz pozyskania przyszłych pracowników.

Ponadto firmy zainteresowane nawiązaniem kontaktu ze studentami i absolwentami PWSW mogą zaproponować własny warsztat w ramach szkoleń organizowanych przez Akademickie Biuro Karier. Spotkania z firmą powinny być okazją do podnoszenia świadomości w zakresie funkcjonowania biznesu.

Więcej informacji uzyskają Państwo telefonicznie: 16 735 52 07 lub mailowo: biurokarier@pwsw.pl.

PWSW w Przemyślu jest otwarta na współpracę z przedsiębiorcami także w sferze działań marketingowych poprzez wsparcie budowania i promocji marki:

zachęcamy do promocji na terenie uczelni oraz na kanałach komunikacyjnych PWSW (oficjalna strona internetowa, fanpage na Facebooku, Instagram). Reklamy, które możemy umieścić w miejscach najczęściej uczęszczanych przez studentów (przy wejściu, w holu głównym, przy tablicach z ogłoszeniami), mogą mieć rozmaite formy, np. plakatów, ulotek, rollupów lub banerów. Natomiast prezentacja na uczelni podczas cyklicznych wydarzeń, takich jak Dzień Warsztatów i Wykładów Otwartych oraz Dzień Nauki, przyciągających co roku setki uczestników, umożliwi kreowanie pozytywnego wizerunku przedsiębiorstwa.

W celu ustalenia szczegółów prosimy o kontakt z Działem Organizacji i Promocji PWSW: tel. 16 735 52 00, e-mail: dp@pwsw.pl.

LOKALOWY

Posiadamy również bogatą ofertę hotelowo-konferencyjną!

Lokalizacja w otoczeniu zabytkowego Parku Lubomirskich wraz, a także urozmaicony wybór lokalowy (m. in. w Pałacu Lubomirskich) sprawiają, że Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu to dobre miejsce na organizację konferencji, szkoleń, koncertów oraz imprez okolicznościowych. Sale na wynajem są wyposażone w nowoczesny sprzęt multimedialny (projektor, nagłośnienie). Dysponujemy:

1. Aulą PWSW w Kolegium Wschodnim (ul. Książąt Lubomirskich 4) o powierzchni 246 m², mającą 210 miejsc siedzących.

2. Salami wykładowymi o różnych powierzchniach (od 30 do 120 miejscami siedzących), (w Kolegium Technicznym – ul. Żołnierzy ! AWP 1 E,  oraz Kolegium Wschodnim – ul. Książąt Lubomirskich 6 ). 

3. Lokalem w zabytkowym Pałacu Lubomirskich (ul. Książąt Lubomirskich 6) – jego powierzchnia to 72,8 m². Standardowo liczy 32 miejsca siedzące (możliwość zwiększenia liczby do 70 miejsc).

Zachęcamy także do skorzystania z oferty noclegowej!

Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu oferuje atrakcyjne cenowo noclegi w Domu Studenta, który położony jest na terenie PWSW w Zespole Pałacowo-Parkowym Lubomirskich w Przemyślu (dzielnica Bakończyce, ul. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego 1 F).

Do dyspozycji gości są pokoje 2, 3 i 4-osobowe (187 miejsc noclegowych). Pokoje są wyposażone w łazienkę, lodówkę oraz czajnik bezprzewodowy. Do dyspozycji jest także: wspólna kuchnia, bezpłatny dostęp do sieci bezprzewodowej Wi-Fi, bezpłatny, monitorowany parking.

Campus PWSW znajduje się w odległości 2,3 km (30 minut pieszo) od centrum miasta i 1,8 km (25 minut pieszo) od dworca PKP/PKS.

Doba hotelowa rozpoczyna się o godzinie 14:00, a kończy o godzinie 12:00 w dniu wyjazdu.

Rezerwacji można dokonywać za pośrednictwem e-maila lub telefonicznie.

Rezerwacji można dokonywać w administracji Domu Studenta – kontakt:

 • Dom Studenta PWSW w Przemyślu
  • ul. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego 1 F
  • 37-700 Przemyśl
  • tel. 16 73 55 313,
  • tel. kom. 793 647 000
  • e-mail: mateusz.rys@pwsw.eu

JESTEŚMY LIDERAMI WSPÓŁPRACY!

Wśród publicznych uczelni zawodowych odznaczamy się pod względem wymiany międzynarodowej. Realizujemy tym samym politykę internacjonalizacji uczelni. Rozwijamy sieć kontaktów z zagranicznymi uczelniami i ośrodkami badawczymi, będącymi potencjalnymi partnerami przedsięwzięć i projektów.

Istotną rolę ogrywa dla nas współpraca z ośrodkami województwa podkarpackiego. Studenci czerpią wiedzę bezpośrednio od praktyków, dzięki porozumieniu z instytucjami, przedsiębiorstwami i placówkami ochrony zdrowia, takim jak: przemyskie służby mundurowe, firma INGLOT Cosmetics, Wojewódzki Szpital im. Ojca Pio w Przemyślu, Wojewódzki Szpital Psychiatryczny w Żurawicy, Regionalne Centrum Krwiodawstwa
i Krwiolecznictwa w Rzeszowie, Okręgowa Izbą Pielęgniarek i Położnych, Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Przemyślu oraz regionalny oddział Polskiego Czerwonego Krzyża w Rzeszowie.

Kontakt:

Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu

ul. Książąt Lubomirskich 6

37-700 Przemyśl

tel. 16 7355 100

rektorat@pwsw.pl

www.pwsw.pl

Rekrutacja: https://pwsw.pl/pl/kandydat/

Więcej o nas: https://pwsw.pl/pl/uczelnia/o-nas/