W środę, 24 listopada odbyło się pierwsze spotkanie członków Przemyskiego Klubu Melonik z Inkubatorem PrzeMyśl. Była to wizyta zapoznawcza i jak już ustalono nie ostatnia. Będą kolejne ciekawe spotkania z biznesem i biznesmenami.

Większość z członków Przemyskiego Klubu Melonik prowadzi z powodzeniem własne firmy. Znajdziemy wśród nich tych, którzy zajmują się odlewnictwem dzwonów i produktów żeliwnych oraz produkcją akcesoriów metalowych, fajek, perfum i kosmetyków, win i soków. Zajmują się też handlem, m.in. antykami czy lekami. Świadczą usługi np. weterynaryjne, blacharstwa, lakiernictwa, serwisu samochodowego czy informatycznego. Wykonują sieci sanitarne i instalacje budowlane. Parają się transportem samochodowym, gastronomią i cukiernictwem czy leśnictwem. Są i tacy, którzy leczą ludzi lub zwierzęta, ale też uczą, szkolą lub służą w policji albo wojsku.

Łączy ich wszystkich zamiłowanie do Przemyśla. Dlatego wspierają swoją działalnością filantropijną promocję lokalnych talentów i zarazem promocję miasta. Od lat sponsorują Przemyską Letnią Scenę Muzyczną, chętnie odwiedzaną w wakacyjne miesiące przez przemyślan i turystów. Ostatnio ufundowali 12 żeliwnych miśków, które ustawione w różnych miejscach Przemyśla, mają utworzyć wzorem wrocławskich krasnali, nowy miejski szlak turystyczny. Dlaczego miśki? Ponieważ symbolem grodu nad Sanem jest niedźwiedzica. Członkowie tego nietuzinkowego klubu biznesowo-towarzyskiego przywiązani są do symboli, o czym świadczy choćby melonik, który zawsze towarzyszy im w czasie organizacyjnych spotkań i jest znakiem hołdowania pewnym wzorcom zachowań. Jakim? To klubowa tajemnica. Żeby ją poznać trzeba zostać zaproszonym do ich grona. Droga przed takim aspirantem nie jest lekka…

Inkubator PrzeMyśl postanowił mimo to zawalczyć o uznanie go za godnego bycia partnerem dla melonikowego towarzystwa. Wszak najważniejszym w osiągnięciu sukcesu przez Inkubator jest stworzenie specyficznego, otaczającego go ekosystemu, polegającego na współpracy różnych środowisk. Integracja, to słowo klucz w takim przedsięwzięciu jak Inkubator i dlatego zaprosił członków klubu na prezentację swojej oferty biznesowej – wynajmu w pełni przystosowanych do prowadzenia działalności gospodarczej biur na wyłączność lub stanowisk biurowych do pracy w systemie przestrzeni otwartej Open Space lub Coworkingu.

Mariusz Sidor, przedstawiciel ZETO-RZESZÓW sp. z o.o., operatora Inkubatora PrzeMyśl zrelacjonował dotychczasową działalność oraz przedstawił zamierzenia na przyszłość. Ciekawość i zainteresowanie gości wzbudziła idea Laboratorium PrzeMyśl i Cafe PrzeMyśl jako miejsca społecznego dialogu oraz spotkań interesów i interesariuszy na styku biznesu, promocji miasta i turystyki – projektu zarządzanego przez zatrudnionego menadżera.

Arcyciekawa, zdaniem gości, była prezentacja firm rozwijających swoją działalność w Inkubatorze oraz kandydatów do inkubacji. Sylwia Kwiatkowska z POWER TEAM zaprezentowała drukowane przez siebie w technologii druku 3d modele pojazdów zdalnie sterowanych. Dominik Duda, uczący się jeszcze 18 latek, mający zamiar w niedługim czasie rozpocząć własną działalność gospodarczą, już pracujący w jednej z warszawskich spółek, zaprezentował drukowane przez siebie w 3d części zamienne i elementy mechaniczne, realizowane dla różnych firm. Przysłuchiwali się temu także inni zapaleńcy technologii druku 3d. Wszyscy obecni na sali zgodnie uznali, że jest szansa na powstanie w Inkubatorze pierwszej coworkingowej tematycznej przestrzeni wymiany doświadczeń i współpracy na tej płaszczyźnie, którą roboczo nazwano HUB3dPrzeMyśl. Żeby zapewnić rozwój członkom tej nieformalnej grupy pasjonatów technologii 3d w Inkubatorze, klubowicze w melonikach pozostaną z nimi w stałym kontakcie i będą poszukiwać zadań i zleceń do realizacji. Być może znajdą zastosowanie technologii 3d w swoich firmach, przez co staną się „aniołami biznesu” dla początkujących w Inkubatorze przedsiębiorców.

Pewne natomiast jest to, że pierwsze spotkanie Melonika z Inkubatorem, nie będzie  ostatnim. Będą kolejne, a zasadą, której organizatorzy będą hołdować przy ich realizacji, będzie ich cykliczność i ciekawość tematów. Dlatego, że wspomaganie rozwoju wspólnot i społeczności lokalnych, wspomaganie rozwoju gospodarczego, w tym rozwoju przedsiębiorczości, są celami wspólnymi dla Klubu Melonik i Inkubatora PrzeMyśl.

Mat. pras. PIPiI